Za vínem na Slovácko

Za vínem na Slovácko

Autor článku: / Zvěřejněno: 25. října 2017
Mnozí z nás už párkrát zažili, jak nekonečně příjemné je posezení ve vinném sklípku s partou kamarádů, za zvuků dobré muziky, kdy se stoly jen prohýbají pod náporem dobrot a skvělé moravské víno teče doslova proudem… Také ve fortellácké partě jednou za čas na podzim vyrážíme na úrodnou a pohostinnou Moravu, abychom si užili trošku poznání (to při toulkách různými jižními regiony naší vlasti) a také se trošku rozptýlili od každodenních povinností a všednosti při lahodném moravském víně.

Nekonečně příjemné posezení ve vinném sklípku

Letos naše putování vedlo až opravdu na jihovýchod ke slovenským hranicím. Počasí nám celkem přálo, den byl sice mírně podmračený, ale důležité bylo, že jsme nezmokli. Po dobrém obědě v restauraci Baltaci v Napajedlech jsme dorazili do větrného mlýna a selského stavení v Kuželově. Bylo až k nevíře, že se všichni poznánichtiví fortelláci namačkali do stísněných prostor mlýna, aby nikomu neuniklo ani slůvko našeho příjemného a znalého průvodce.

 

Pracovat v mlýně není žádná brnkačka

Brzy jsme pochopili, že idyla ve mlýně, kterou známe z mnoha českých pohádek, byla od reality opravdového života na hony vzdálená. Práce ve mlýně byla těžká, málo produktivní a životní i pracovní podmínky měly k idyle opravdu daleko.

 

Na salaši byly dámy místy překvapené

Z Kuželova jsme se přesunuli na tradiční salaš v Travičné. Na první pohled bylo zřejmé, že je už opravdu po sezóně – salaš byla téměř opuštěná a na našem průvodci bylo velmi zřetelně poznat, čím si krátil čekání na náš ohlášený zájezd… Nakonec nás pobavil víc, než jsme vůbec čekali a návštěva tamních toalet byla pro přítomné dámy ojedinělým zážitkem!!

 

 

Průvodce nám na rozloučenou zapráskal bičem

Chvíli to vypadalo, že náš průvodce se shlédl v hned několika „osamělých“ účastnicích zájezdu a bude pokračovat s námi až do sklípku, kde by se mohl nadále věnovat svému největšímu koníčku, ale pak se přece jen spokojil se společnou fotkou a na rozloučenou nám alespoň po americku zapráskal bičem. Ale v létě, kdy se na místě koná spousta akcí, bude návštěva zejména pro děti jistě velmi přitažlivá, kdo se budete toulat poblíž, určitě se tu zastavte.

 

Řízená degistace, výborné jídlo a tradiční cimbálovka

No a k večeru jsme pak přesně podle plánu dorazili do vinného sklepa Krýsa v Kostelci u Kyjova, kde se dva bratři věnují vínu – jeden ho pěstuje a zpracovává, druhý provozuje sklep a penzion. Žádné překvapení nás už nečekalo – jídlo bylo výborné, řízená degustace s působivými výkladem některé z nás zmohla víc, než noční směna na dílně, po celý večer vzorná obsluha se starala, aby naše talíře i sklenky byly stále plné a naši dobrou náladu podpořila naprosto skvělá cimbálová hudba.

Domů jsme dorazili brzy ráno a i podle později vyslechnutých poznámek si troufám tvrdit, že nebylo nikoho, kdo by litoval takto strávené soboty.

 

 

Fotogalerie

|2020-03-27T09:49:43+00:0025. října 2017|