Podzimní fortelláček 2018

Podzimní fortelláček 2018

Autor článku: / Zvěřejněno: 15. ledna 2019
S troškou nadsázky se dá říci, že letošní podzimní fortelláček se nesl na vlnách umění…

Sešlo se nás s Vašimi dětmi lehce přes třicet, počasí už příliš nevybízelo k venkovním aktivitám, takže jsme pondělí strávili na základně. Tradičně jsme se zabavili výrobou čehokoliv z kartónu – zejména kluci mají kreativní nápady a vedoucí nestíhají běhat do kontejnerů pro stavební materiál. Agi si otevřela už rovněž tradiční zkrášlovací kosmetické studio a také u stolních her a skládání puzzle panoval celkem čilý ruch. Po obědě přišlo malé překvapení – David s kytarou. Připravený repertoár vyčerpal za chvíli, ale děti ho nechtěly pustit a tak došlo i na mírnou improvizaci – což ovšem s chytrým telefonem není žádný problém (to jen moje generace potřebovala ručně psané zpěvníky!!). Docela nás překvapilo, kolik písniček děti znaly, nad všechny v tomto vynikal zkušený táborník Tomáš Hostovský.

Na úterý jsme si pak naplánovali výlet do krásné, i když větrem a listím brutálně zafoukané Chrudimi. V Mydlářově domě, kde sídlí loutkářské muzeum, se nás ujaly příjemné lektorky a tak jsme mohli zabrousit do historie loutkového divadla, tajů výroby loutek a také přišla ke slovu naše zručnost, když si každé z dětí mohlo vyrobit vlastní stínovou loutku. Věříme, že jste dětem pak doma vyrobili potřebný rámeček s pečícím papírem, aby vám mohly své loutky předvést, jak se správně má. Užili jsme si opravdu příjemné dopoledne, ale hlad nás už hnal do restaurace Na hradbách, kde jsme byli opravdu srdečně přijati a boloňskými špagetami skvěle nakrmeni. A opět naše děti personál vychvaloval, jak jsou ukázněné a úžasné (můžete být hrdí, fortelláci!).

Zpáteční cestu nám stejně jako tu ranní zpestřovaly soutěžní otázky o místech, kterými jsme projížděli (jen otázka: co se kdysi vyrábělo v areálu s vysokými komíny v Hrochově Týnci, bylo na to potřeba něco, co se pěstuje na poli, je to bílé a vozí se to na traktorech, nám zabrala dobře 20 kilometrů a dozvěděli jsme se neuvěřitelné věci), takže jsme se ani nenadáli a byli jsme zpět. A to byl také definitivní konec letošních setkání s malými fortelláky. Tak se zase budeme těšit na léto 🙂

|2021-10-05T07:47:45+00:0015. ledna 2019|