Podzimní fortelláček 2017

Podzimní fortelláček 2017

Autor článku: / Zvěřejněno: 16. listopadu 2017
Velké prázdniny utekly jako voda a malým fortellákům nastaly opět všední školní dny. Naštěstí už je to tak zařízeno, že sem tam přijdou vhod na přilepšenou i malé prázdniny… A protože v létě nám bylo všem společně moc dobře, rozhodli jsme se zjednodušit rodičům starost, co se školáky během podzimních prázdnin a připravili jsme pro ně dvoudenní program (některým předškolákům to prý sice bylo líto, což nás paradoxně těšilo, ale spravedlnost musí být – přijdou, až budou také školáci!).

Všude dobře, tak co doma

Pod heslem „všude dobře, tak co doma“ jsme hned ve čtvrtek vyrazili na výlet. Rozdělili jsme si ho na opravdu krátké etapy, takže ani nikomu nebylo v autobusu špatně a navíc jsme neztráceli čas dlouhými přejezdy,což ocenily zejména děti, neboť to byl poslední krásný slunečný podzimní den.

 

Jeskyně, pískovcové sochy, ale také bitva v listí

A už jedeme dál, čeká nás tajemná jeskyně blanických rytířů v Rudce u Kunštátu. V krásném slunečném dni jsme si proběhli celý kopec, v němž jsou jeskyně vybudovány, vyslechli si historii nádherných pískovcových soch, vyšlápli na vrchol místní Burianovy rozhledny, stihli jsme uspořádat bitvu v listí, hmatem poslepu poznávat různé předměty v kamenných džbánech, obdivovali jsme udržovaný park a sochy v něm, dokonce jsme zvládli cestou ztratit svetr a dvě čepice (naštěstí Iva s Jiřinou chodily vždycky poslední a sbíraly, co upadlo!).

A když už jsme měli štěstí na počasí, krásně jsme si zařádili na nedalekém lesním dětském hřišti.

 

Vééélký hlad jsme zažehnali

Ale to už nás popadl strašný hlad a tak jsme se z posledních sil doplazili do restaurace Zlatá studna v Sebranicích. Polévka i řízečky do nás jen padaly, opravdu nám vyhládlo a ochotný personál doslova ocenil, jaká jsme vzorná, ukázněná a slušná výprava (ta jedna převržená limonáda byla jen výjimka, potvrzující pravidlo!!). A pak už nezbylo než konstatovat – sláva nazdar výletu…

Dívky se proměnily v mladé dámy, kluci dali přednost spíše fotbálku

V pátek jsme znovu ocenili, jaké jsme měli s výletem štěstí, od rána lilo jako z konve, jenže to už nám nevadilo. Užívali jsme si příjemné dopoledne na základně – naše dívky se s pomocí kosmetičky Markéty proměnily v krásné mladé dámy, kluci dali přednost spíše fotbálku a výrobě důmyslných šavlí a mečů z papíru. Nakonec jsme se všichni usadili v improvizovaném kině – a najednou už byl čas jít domů.

 

Těšíme se na další skvělý fortelláček

Bylo to prima, potkali jsme se s kamarády, poznali něco nového a zase jsme si připomněli, že malým i velkým fortellákům je spolu fajn. Tak snad někdy brzy ahoj 🙂

 

Fotogalerie

|2020-03-27T09:49:57+00:0016. listopadu 2017|