Den otevřených dveří 2018

Den otevřených dveří 2018

Autor článku: / Zvěřejněno: 10. července 2018
Přijemně a užitečně strávit sobotní dopoledne se dá jistě mnoha způsoby. My jsme pro sobotu 16. června zvolili pozvání fortelláků a jejich rodinných příslušníků, známých a kamarádů na historicky druhý Den otevřených dveří.

Po předchozí úspěšné zkušenosti jsme opět zvolili model komentované prohlídky pro menší skupiny, který nám oproti volnému procházení výrobních prostor připadal pro účastníky mnohem zajímavější a přínosnější. Zájem byl veliký a tak se šest našich průvodců mělo až do odpoledních hodin co činit, s více než 200 zájemci odšlapali a odmluvili 22 prohlídek, zodpověděli mnohé dotazy a z kuloárů se k nám doneslo, že už kolem poledne by někteří přivítali, kdyby si mohli namočit nohy do jezírka, dát si kelímek nealko piva a mlčky relaxovat.

 

Ale všechno se zvládlo …

Ukáznění účastníci chodili až na drobné výjimky včas a průvodcům se rovněž dařilo neprotahovat plánovaných 70 minut, takže všechno běželo jako po másle. Návštěvníci se u panelu ve foyeru seznámili s historií firmy, prohlédli si administrativní budovu a pokračovali do výrobní haly. V nástrojárně se dozvěděli např. to, že ročně se u nás vyrobí asi 50 – 60 forem a že zatím největší vyrobená forma vážila 2,8 tuny (asi jako dvě osobní auta). Poté se přesunuli k moderním strojům v elektroerozi a prohlédli si kontrolní pracoviště.

 

Seznámili jste se s našimi roboty a celým výrobním procesem

Pokračovali přes lisovnu plastů, kde viděli celkový výrobní proces vstřikování a seznámili se s našimi roboty. Přes výrobní kontrolu dorazili do lisovny kovů, kde se mimo jiné seznámili s nejstarší fortelláckou výrobou nerezových lišt, které vyrábíme nepřetržitě od roku 1997. Dále pokračovali obdivovali sofistikovaný regálový systém, který dokáže uložit až 2000 palet do výšky až 7 metrů. Výtah je dopravil nikoliv do nebe, ale do konstrukce, kde se seznámili prostřednictvím ukázek na počítačových stanicích s tvorbou konstrukční a výkresové dokumentace nástrojů a vstřikovacích forem.

 

Rozdávaly se dárky a podávalo občerstevní

Na jednom pracovišti pak probíhala ukázka simulačního softwaru pro analýzu vstřikování plastů. Na závěr si prohlédli prozatím (ale už jen chvilku) osiřelé prostory našeho fortelláčku a pak už na ně čekala jen naše krásná odpočinková zóna u jezírka, kde se rozdávaly dárky a podávalo občerstvení. Pokud jsem ze svého strategického postu v jídelně mohla soudit, nikdo příliš nespěchal domů, u nealko piva a výborných muffinů ve firemních barvách (díky, Lucie!) se tak hezky povídalo, občas se potkali i ti, kdo se dlouho neviděli a tak zjišťovali, jakým řízením náhod a souvislostí se sešli zrovna ve fortellu u jezírka… prostě bylo to fajn.

 

Všem fortellákům je dohromady 9033 let!

Úplně na závěr se ještě každý mohl zúčastnit soutěže o tablet a to odpovědí na záludnou otázku: „Kolik let je dohromady všem fortellákům?“ My už můžeme prozradit, že správná odpověď byla 9033 let. Nejblíže svým tipem byla a tablet vyhrála Eliška Sládková, na druhém místě skončila a 4 vstupenky na Čermenské slavnosti obdržela Jana Faltusová a třetí příčku obsadili a po dvou vstupenkách na Kovárna fest si vysloužili Veronika Kovářová, Kateřina Osladiová,Veronika Štěpánková, Petra Švarcová a Pavel Jirků. A kdo to tentokrát nestihl nebo vlastní neinformovaností promeškal, nezoufejte, jistě bude ještě nějaké příště.

|2018-09-04T08:15:07+00:0010. července 2018|